تبلیغات
نجات آب یعنی نجات زندگی

نجات آب یعنی نجات زندگی
نویسنده
نظر سنجی
به نظر شما علت اصلی هدر رفتن آب در کشور ما چیست؟

پیوندهای روزانه

    رسول زرگر معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت : میزان هدر رفت آب در کشور 28 تا 30 در صد است در حالی که در دنیا 9 تا 12 درصد را معقول می دانند.                    

رسول زرگر در مصاحبه با واحد مرکزی خبر با اشاره به اینکه بخشی از هدررفت آب در کشور را برداشت های غیر مجاز از شبکه آبرسانی تشکیل می دهد افزود : به دستور رئیس جمهور باید سالانه 2 درصد از هدررفت آب کمتر شود.

وی افزود : امسال 30 تا 35 میلیارد تومان اعتبار از محل بودجه به طور ویژه برای جلوگیری از هدررفت آب اختصاص می یابد و بقیه نیاز مالی از منابع داخلی وزارت نیرو تامین خواهد شد. براساس برنامه چهارم توسعه باید سالانه یک درصد از هدر رفت آب کاهش یابد.

علاوه بر برداشت های غیر مجاز که زرگر به آن اشاره کرد ، از دیگر علل هدر رفت آب در کشور می توان به فرسودگی تاسیسات آب و شبکه آبرسانی اشاره کرد.

آب های به حساب نیامده که به دلیل دقیق نبودن کنتورهای آب قابل محاسبه نیست مانند آبی که برای کولرهای آبی استفاده می شود و انشعاب های غیرمجاز و نشت لوله های انتقال آب هم از موارد هدررفت آب است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و ابفا یادآور شد : در سال آبی 85 -86 از 95 میلیارد مترمکعب آبی که مصرف شد 85 میلیارد مترمکعب یعنی 90 درصد آن در کشاورزی استفاده شد. در حالی که در دنیا این رقم 70 درصد است.

وی افزود : سالانه 5 تا 6میلیارد مترمکعب برای آب آشامیدنی و یک میلیارد متر مکعب دیگر در صنعت استفاده می شود.

زرگر تاکید کرد :به ازای استفاده از هر مترمکعب آب در کشور 600 گرم محصول خشک کشاورزی به دست می آید که در دنیا 2 هزار گرم است.

منبع:جام جم آنلاین
[ پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391 ] [ 02:25 ب.ظ ] [ عرفان لطفی ]
نظرات

.: Weblog Themes By danab-hamedan :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ به منظور مصرف درست شما عزیزان تشکیل شده که امیدواریم از مطالب این وبلاگ لذت ببرید.
آرشیو مطالب دانابی
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
بک لینک فا