تبلیغات
نجات آب یعنی نجات زندگی

نجات آب یعنی نجات زندگی
نویسنده
نظر سنجی
به نظر شما علت اصلی هدر رفتن آب در کشور ما چیست؟

پیوندهای روزانه

مدیر آبفای رودبار در گفتگو با خبرنگار شکوفه های زیتون، اظهار داشت: تاسیسات آبرسانی منجیل شامل یک حلقه چاه فلمن و 10 کیلومتر خط انتقال چدن- فولاد در سال 1363 توسط شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان اجرا شد و در سال 69 به بهره برداری رسید.

چگینی افزود: خط انتقال مذکور به علت کیفیت نامناسب در طی سالهای اخیر دچار شده و عملاً قادر به انتقال آب مورد نیاز شهروندان منجیل نبود.

وی با بیان این مطلب، گفت: وجود چنین معضلی سبب شد که انتقال آب به شهر 17 هزار نفری منجیل از سال 85 با مشکلات عدیده ای مواجه شود و به تدریج کمبود آب تشدید یافت بطوریکه در سال 89 فقط 16 ساعت شهر آب داشت و شبها آب این شهر قطع می شد و 35 درصد آب استحصالی در مسیر خط انتقال به هدر می رفت.

مدیر آبفای رودبار بیان داشت: با پیگیری های مکرر در سال 87 بخشی از پروژه تامین اعتبار شد و پس از تهیه طرح، توسط مهندسین مشاور پروژه در سال 89 اجرائی شد.

وی با بیان اینکه اعتباری بالغ بر 21 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه هزینه شده است، گفت: مبلغ 18 میلیارد ریال از محل منابع استانی و 1500 میلیون ریال از محل منابع ملی تامین و 1500 میلیون ریال نیز دیون ایجاد شده است.

چگینی ابراز داشت: با اجرای طرح شامل: 5هزار و 100 متر خط انتقال با لوله پلی اتیلن به قطر 500 میلی متر و یک واحد ایستگاه پمپاژ و دو دستگاه مخزن فلزی و GRP به حجم 150 متر مکعب و بهسازی چاه و حفر یک حلقه چاه عمیق با 1500 متر خط انتقال پلی اتیلن 200 میلی متر در مدت 14 ماه به مرحله بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه با راه اندازی آزمایشی فاز یک در مدت 5 ماه ثمرات با ارزشی به دست آمد، گفت: علاوه بر رفع مشکلات کمبود آب شهر، این طرح قادر است آب مورد نیاز جمعیت شهر منجیل را تا 40 هزار نفر تامین نماید.

این مسئول افزود: به علت حذف لوله های قدیم، کیفیت آب تا 10 درصد افزایش یافته است، همچنین تماس های تلفنی و مراجعات مردمی تا 90 درصد با کاهش مواجه بوده است.

وی جلوگیری از هدر رفت یک میلیون متر مکعب آب در سال به ارزش 710 میلیون ریال، کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات و انرژی تا یک هزار و 200 میلیون ریال در سال و ایجاد اشتغال برای سه خانوار را از مزیت های اجرای پروژه آبرسانی منجیل عنوان نمود.

چگینی افزود: مطالعات مهندسین مشاور سفیدرود و توس به مبلغ 75 میلیون تومان، بهسازی چاه فلمن با هزینه 50 میلیون تومان، احداث ایستگاه با تامین برق به مبلغ 250 میلیون ریال، خرید لوله و اتصالات به مبلغ 1050 میلیون تومان و اجرای خط انتقال به مبلغ 375 میلیون تومان از هزینه های این طرح عنوان نمود.

وی افتتاح ساختمان اداری و مسکونی و تاسیسات جانبی مخزن 5 هزار متر مکعبی لوشان را از دیگر پروژه های افتتاحی این اداره در دهه فجر عنوان نمود و گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 310 میلیون تومان از محل اعتبارات عمرانی به مرحله افتتاح رسیده است.

مدیر آبفای رودبار، محصور سازی یک هزار و 400 متر مربع این پروژه با اعتباری بالغ بر 130 میلیون تومان، احداث ساختمان اداری 220 متر مربع با واحد مسکونی 115 متر مربع با یک دستگاه دیزل برق اضطراری به مبلغ 180 میلیون تومان جمله اقدامات انجام گرفته در این طرح عنوان کرد.

وی از حفر یک حلقه چاه مخزنی در لوشان خبر داد و گفت: این چاه با اعتباری بالغ بر 50 میلیون تومان آغاز به کار نموده است.

به گفته چگینی آب و فاضلاب شهری شهرستان رودبار جمعیتی بالغ بر 65 هزار نفر را تحت پوشش دارد.

وی با بیان اینکه آبفای رودبار دارای 350 کیلومتر شبکه آبرسانی است، گفت: 140 کیلومتر از مجموع شبکه آبرسانی شهرستان فرسوده است.

وی در ادامه از بهره برداری پروژه آبرسانی بره سر در ماه های آتی خبر داد.
[ پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391 ] [ 03:13 ب.ظ ] [ عرفان لطفی ]
نظرات

.: Weblog Themes By danab-hamedan :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ به منظور مصرف درست شما عزیزان تشکیل شده که امیدواریم از مطالب این وبلاگ لذت ببرید.
آرشیو مطالب دانابی
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
بک لینک فا